در این صفحه مختصری در مورد شرح حال من خواهید خواند.

درباره من

تحصیلات خود در دوره کارشناسی را در رشته مهندسی کامپیوتر-سخت افزار در دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت ایران به پیایان رسانده ام. برای ادامه تحصیل در رشته کارشناسی ارشد در سامانه های بلادرنگ راهی کشور انگلستان شدم و در یک دوره یکساله موفق به دریافت درجه کارشناسی ارشد از دانشگاه ناتنیگهام ترنت در شهر ناتینگهام شدم. در همین دانشگاه موفق به دریافت بورس تحصیلی برای تحصیل در دوره دکتری شدم. در تابستان سال 2000 میلادی موفق به دریافت درجه دکتری در رشته علوم کامپیوتر گشتم. موضوع تحقیقات من در این دوره در مورد رباتیک و فراگیری ماشینی بود. هدف پروژه دکتری من جبران خطاهای ناشی از عدم دقت در ساخت یک ربات (بطور اخص بازوی مکانیکی) بود.

پس از بازگشت به ایران چند ماه در شرکتهای خصوصی و دولتی مشغول بکار شدم تا در نهایت در دانشگاه علم و صنعت ایران و مدتی هم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرکز مشغول به همکاری شدم. البته در انتها همکاری با دانشگاه علم و صنعت دوام یافت.

پس از حدود سه سال راهی کشور کانادا شدم و در مدت اقامت در آنجا، مدت یکسال و اندی در دانشگاه نیو برانزویک در استانی به همین نام مشغول به همکاری در پروژه تحقیقاتی ساخت یک سامانه تشخیص نفوذ بودم.

پس از بازگشت به ایران دوباره همکاری خود با دانشگاه علم و صنعت ایران را ادامه دادم و اکنون عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر در این دانشگاه هستم.

علائق تحقیقاتی من بیشتر بر روی زمینه های چند موضوعی متمرکز است. به عنوان مثال هوش ماشین-رباتیکز، هوش ماشین-تشخیص نفوذ، هوش ماشین-سنجش از دور. البته منظور از هوش ماشین، بیشتر فراگیری ماشینی است. 

دانشکده مهندسی کامپیوتر، دانشگاه علم و صنعت ایران

خیابان دانشگاه، خیابان هنگام، نارمک، میدان رسالت، تهران

کد پستی 16846-13114 

تماس با دکتر پیمان کبیری

دکتر پیمان کبیری

تلفن:   77240540(21) الی 50 داخلی 3341

نمابر: 73228341

پست الکترونیک:Peyman.Kabiri-at-iust.ac.ir

استادیار دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت ایران

دکتر پيمان کبيری